SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Skoda bezprzewodowo naładuje telefon

Skoda bezprzewodowo naładuje telefon

25.02.2016, godz. 16:18
Skoda phonebox
Skoda phonebox foto: Skoda

Od kwietnia 2016 roku Skoda poszerza swoje wyposażenie multimedialne. Do modeli Octavia i Superb klienci będą mogli dokupić Phonebox, czyli system, który bezprzewodowo ładuje smartfony, pozwala na przesyłanie danych i pozwala na odtwarzanie muzyki z telefonu.

Phonebox z ładowaniem bezprzewodowym to nowa wersja elementu wyposażenia Phonebox, znanego już z modeli Skody Octavia i Superb. System ten składa się z podstawki umiejscowionej w schowku pod konsolą środkową, która automatycznie sprzęża się z telefonem i wzmacnia jego zasięg poprzez połączenie z anteną samochodu. Producent obiecuje, że Phonebox łączy wysoką jakość dźwięku i bezpieczeństwo rozmowy z łatwą obsługą.

Zobacz też: TEST Skoda Superb Combi 2.0 TDI 190 KM Style

Od wiosny 2016 roku nowy Phonebox z ładowaniem bezprzewodowym zadebiutuje w modelach Octavia i Superb, które Skoda pokaże na Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie. Technologia ta umożliwia ładowanie indukcyjne kompatybilnych smartfonów zgodnych ze standardem Qi. Z jej pomocą prąd płynie bezprzewodowo z cewki umiejscowionej na podstawce Phonebox, wytwarzającej pole elektromagnetyczne, do cewki w telefonie.

Zobacz też: Skoda VisionS: pierwsza zapowiedź dużego SUV-a Skody

System ten pozwala także na bezprzewodowe przesyłanie danych dla zapewnienia jak najefektywniejszego wykorzystania energii. Ładowany smartfon zachowuje swoją pełną funkcjonalność. Ze standardem Qi zgodne są smartfony firm: Google, Blackberry, LG, Nokia, Microsoft, Samsung i Sony. Urządzenia innych producentów, takie jak iPhone, mogą także być ładowane bezprzewodowo przez Phonebox z pomocą specjalnych etui, wzbogacających telefon o tę funkcję.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: