SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Skoda buduje Autodrom w Poznaniu

Skoda buduje Autodrom w Poznaniu

05.02.2016, godz. 08:17
poślizg
foto: Skoda Auto

SKODA stale angażująca się w odpowiedzialność społeczną, współtworząca projekty autorskie, mające na celu podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, stawia kolejny krok. Wybuduje w Poznaniu własny Autodrom, który będzie służył kierowcom do szkolenia umiejętności jazdy w trudnych warunkach.

Obok Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa SKODA Auto Lab, powstaje w Poznaniu unikalny w skali Europy obiekt – centrum szkoleniowe wraz z obiektem treningowym. Nowa infrastruktura szkoleniowa SKODA Auto Szkoła, to ośrodek doskonalenia techniki jazdy, czerpiący rozwiązania z najlepszych tego typu europejskich obiektów.

Sprawdź: Czym jest aquaplaning, co zrobić gdy wpadnie się w poślizg

- Wszystkie te elementy składają się na unikatowy projekt, z początkami sięgającymi 2004 roku, kiedy to powstała SKODA Auto Szkoła, której celem jest doszkalanie kierowców w zakresie doskonalenia techniki jazdy. W 2012 roku zainaugurowało swoją działalność Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa SKODA Auto Lab, którego oferta skierowana jest do każdego uczestnika ruchu drogowego – zarówno pieszego, jak i rowerzysty, pasażera czy kierowcy. W połowie 2016 roku projekt uzupełni SKODA Autodrom Poznań i od tego momentu miejsce to stanie się jedynym w Europie, w którym dzieci, młodzież szkolna, kierowcy i seniorzy będą mieli możliwość kompleksowej edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w nowoczesnej, uruchamiającej wyobraźnię i świadomość formie. Głęboko wierzę, że projekt przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach – mówi Andrzej Rogoziński, dyrektor projektu.

SKODA Autodrom Poznań

Nowy projekt SKODA Autodrom Poznań, którego budowa rozpoczęła się w 2015 roku, ma służyć podnoszeniu kompetencji kierowców indywidualnych oraz flotowych w ramach doszkalających kursów prowadzonych przez SKODA Auto Szkoła. Niezależnie od tego SKODA Autodrom Poznań prowadzić będzie również obowiązkowe szkolenia kierowców, którzy uzyskali uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia dla służb mundurowych, instruktorów OSK oraz egzaminy dla instruktorów ODTJ.

Na czterech specjalnie zaprojektowanych modułach ŠKODA Autodrom Poznań, wyposażonych w szarpak, nawadniane maty poślizgowe oraz przeszkody wodne, uczestnicy szkoleń nauczą się, jak kontrolować samochód w awaryjnych sytuacjach na drodze.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: