SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Skoda Element - elektryczne buggy

Skoda Element - elektryczne buggy

20.06.2017, godz. 12:05
Skoda Element
Skoda Element foto: Skoda

Skoda Element będąca ciekawą wariacją na temat auta typu buggy, to już czwarty twór zrealizowany przez uczniów Szkoły Zawodowej SKODY. Pojazd zbudowany przez 17 i 18-latków jest samochodem elektrycznym opartym o miejski model Citigo.

Litera "E" w nazwie odnosi się do elektryczności, podczas gdy cała nazwa do elementarnego, podstawowego źródła napędu w motoryzacji przyszłości. Na zbudowanie tego niepowtarzalnego modelu, 22 uczniów wybranych do realizacji tego projektu, poświęciło ponad półtora tysiąca roboczogodzin.

Przeczytaj: Skoda Citigo przeszła facelifting! Widzisz zmiany?

W Skodzie Element jak przystało na plażowe buggy, nie ma ani drzwi, ani bocznych okien. Ze względu na daleko idące zmiany konstrukcyjne nadwozia, które wymagały zastosowania usztywnienia karoserii, liczbę miejsc siedzących ograniczono do dwóch miejsc w przednim przedziale. Pod maską pracuje silnik elektryczny o mocy 82 KM. Uczniowie przy okazji przeprojektowali wystrój kabiny pojazdu.

Szkoła Zawodowa SKODY zlokalizowana w Mladá Boleslav, w bieżącym roku obchodzi dziewięćdziesiątą rocznicę swojego istnienia. Obecnie jest częścią założonej w 2013 roku SKODA Academy, której misją jest nauczanie i działania badawczo-rozwojowe ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb SKODY.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: