SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Skoda Kodiaq Coupe już w fazie projektu!

Skoda Kodiaq Coupe już w fazie projektu!

28.10.2016, godz. 10:32
Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq foto: Skoda

Skoda Kodiaq okazała się takim hitem dla czeskiej marki, że zarząd już podjął decyzję o stworzeniu jej odmiany coupe. Niestety, sukces Kodiaqa stwarza dla producenta kolejne problemy...

Skoda potwierdziła, że inżynierowie i styliści już pracują nad popularnym miksem SUV-a oraz coupe. Nie wiadomo kiedy auto trafi na europejskie drogi - priorytetem na chwilę obecną jest rynek chiński. Zarząd marki jest jednak niezwykle podekscytowany projektem. Skoda zerwałaby ze swoim wizerunkiem marki praktycznej, oferując coś, co wzbudziłoby niemałe emocje.

Zobacz też: Skoda Kodiaq - polska CENA jest już znana

Nie jest to jednak taka łatwa sprawa. W Chinach Skoda ma już cztery fabryki, które poradziłyby sobie z produkcją jeszcze jednego modelu. Inaczej sytuacja ma się w Europie, gdzie zakład w Kvasinach zajmuje się jeszcze tworzeniem Seata Ateca, a z Mlada Boleslav wyjeżdżają kolejne egzemplarze Seata Toledo. Problemem jest też olbrzymi popyt na „tradycyjną” Skodę Kodiaq. Wymagane będą więc kolejne inwestycje - na chwilę obecną nie ma gdzie wyprodukowac Kodiaqa Coupe.

Skoda Kodiaq Coupe pod względem wielkości porównywalna byłaby z BMW X4 czy Mercedesem GLC Coupe. Niewykluczone, że w toku produkcji Kodiaq doczeka się również wersji hybrydowej.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: