SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Skoda Kodiaq zjeżdża już z taśm montażowych fabryki w Kvasinach

Skoda Kodiaq zjeżdża już z taśm montażowych fabryki w Kvasinach

19.10.2016, godz. 09:12
Skoda Kodiaq, fabryka w Kvasinach
Skoda Kodiaq, fabryka w Kvasinach foto: Skoda

Czeski wytwórca samochodów osobowych uruchomił seryjną produkcję Skody Kodiaq. Pod kątem tego modelu rozbudowano i zmodernizowano fabrykę w Kvasinach, tak aby pojazd był tworzony w zgodzie z najwyższymi standardami.

Skoda nareszcie doczekała 7-osobowego SUV-a i zamierza tym modelem umocnić swoją pozycję w najszybciej rozwijającym się segmencie pojazdów na świecie, do którego należą SUV-y. Już na początku 2017 roku czeska marka zacznie realizować zamówienia i dostarczać samochody klientom.

Pierwszy seryjny egzemplarz modelu Kodiaq zjechał z taśmy montażowej w dniu 18 października 2016 roku. Zakłady w Kvasinach będące jedną z trzech fabryk zlokalizowanych w Czechach, zostały specjalnie zmodernizowane pod kątem tego modelu. Rozbudowano blacharnię, lakiernię pojazdową i centrum logistyki. Obok Skody Kodiaq w Kvasinach produkuje się także modele Superb i Yeti oraz Seata Ateca. W 2015 r. w Kvasinach wyprodukowano 142 000 aut. Po rozbudowie zakład będzie mógł produkować 280 000 aut rocznie.

W Polsce Kodiaq w podstawowej wersji Active, z silnikiem 1.4 TSI o mocy 125 KM, manualną skrzynią 6-biegową oraz napędem na przednie, koła kosztuje 89 900 zł.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: