SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Skoda Octavia z nowym silnikiem 1.5

Skoda Octavia z nowym silnikiem 1.5

04.08.2017, godz. 12:18
Skoda Octavia Combi 2017
Skoda Octavia Combi 2017 foto: Skoda

Do gamy Skody Octavii dołączył zupełnie nowy silnik o pojemności 1.5 litra. W znaczącej części opiera się na starszym motorze 1.4, jednak według producenta jest wyraźnie oszczędniejszy. Ile kosztuje Skoda Octavia z taką jednostką napędową?

Silnik 1.5 TSI ma cztery cylindry i turbosprężarkę. Zwiększono skok tłoka, przez co jego stopień kompresji to 12.5:1. Skoda po raz pierwszy zamontowała w swoim motorze turbo ze zmienną geometrią. Wszystko to sprawia, że generuje on – w zależności od wersji – 130 lub 150 koni mechanicznych.

Pisaliśmy o: Skoda Karoq - następca popularnego Yeti

Również po raz pierwszy w historii Skoda Octavia została wyposażona w aktywne odłączanie cylindrów. W celu oszczędności paliwa dwa z nich mogą zostać wyłączone, przez co można liczyć na zwiększenie oszczędności o 10% w stosunku do poprzednika.

Jednostka 1.5 TSI oferowana będzie zarówno w liftbacku jak i kombi, w połączeniu z manualną jak i automatyczną przekładnią. Ceny zaczynają się od 84 500 złotych, a jeśli zdecydujemy się na automat, zapłacimy minimum 92 450 złotych.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: