SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Skoda sprzedaje najwięcej w całej swojej historii

Skoda sprzedaje najwięcej w całej swojej historii

11.04.2017, godz. 16:51
Skoda Kodiaq SportLine
Skoda Kodiaq SportLine foto: Skoda

Kto by pomyślał, że marzec 2017 roku okaże się dla Skody najlepszym miesiącem w całej, 122-letniej historii marki. Tylko w ciągu tego okresu do klientów trafiło 108 500 egzemplarzy samochodów z Czech. Ale to nie koniec rekordów...

 

Nie tylko jeden miesiąc okazał się zdumiewający, ale i cały kwartał przedstawia się rewelacyjnie dla Skody. Od początku roku sprzedano łącznie 283 500 aut, co stanowi wzrost o 2,5% w stosunku do pierwszych miesięcy 2016 roku. Kluczowym rynkiem jest oczywiście Europa, ale Czesi nie ograniczają się do Starego Kontynentu.

W pierwszym kwartale Skoda sprzedała w Europie Centralnej 52 900 samochodów (w stosunku do ubiegłego roku to już +14,9%), z czego na polskie drogi wyjechało aż 17 500 aut (+18,1%). Z zakupami kolejnych Skód wyprzedzają nas Czesi (tam sprzedano aż 24 600 pojazdów z Mlada Boleslav), lecz jesteśmy lepsi od Węgier, Słowacji czy Ukrainy.

Zobacz też: Skoda elektryfikuje gamę. W planach e-Superb oraz e-Kodiaq

Skoda – tak jak inni producenci – skupia się na Chinach, gdzie od początku roku sprzedano 66 800 egzemplarzy aut. Tutaj odnotowano niewielkie spadki wynikające ze zmian podatkowych. Prognozy na przyszłość są jednak optymistyczne.

Motorem napędowym sprzedaży jest model Superb, Rapid i Fabia. Spadek zainteresowania zauważono w przypadku małej Citigo i Yeti, dlatego też na dniach w salonach pojawią się odświeżone wersje tych modeli. Skoda przygotowuje się na jeszcze większe sukcesy – zaraz do salonów wjedzie odświeżona Octavia oraz zupełnie nowy SUV – Kodiaq. Już teraz dostarczono 4700 egzemplarzy tego auta, a przecież jego promocja jeszcze dobrze się nie zaczęła!

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: