SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Skoda zbudowała już 19 milionów samochodów

Skoda zbudowała już 19 milionów samochodów

02.01.2017, godz. 10:22
Skoda
foto: Skoda

Świetnie prosperująca na motoryzacyjnym rynku czeska Skoda ma powody do dumy. Ta dynamicznie rozwijająca się firma, która w 1905 roku zaczęła wytwarzać auta, a od dwudziestu pięciu lat współpracuje z Volkswagenem, wyprodukowała 19-milionowy samochód.

ŠKODA jest jedną z najdłużej istniejących marek samochodowych na świecie. Firma zaczęła wytwarzać samochody w 1905 roku. Wtedy to ojcowie założyciele Laurin i Klement zbudowali w Mladej Boleslavi swój pierwszy automobil – Voiturette A. Od tego czasu firma ta wyprodukowała w swoich placówkach na całym świecie już łącznie dziewiętnaście milionów samochodów.

Zobacz: TEST Skoda Fabia Combi 1.2 TSI 90 KM JOY: dla rodzin i flot

Jubileuszowe 19-milionowe auto to Skoda Fabia w kolorze biel Moon. Pojazd ten zjechał z taśmy produkcyjnej w centralnych zakładach marki w Mladej Boleslavi. Samochód trafi do Klienta z Republiki Czeskiej.

Samochody Skody są obecnie produkowane w czternastu lokalizacjach w siedmiu krajach. W ostatnich latach marka kontynuuje rozwój swoich możliwości produkcyjnych. Tylko w Czechach od 1991 roku zainwestowała już ponad 350 miliardów koron czeskich w procesy produkcyjne i fabryki. Co ciekawe od roku 1991 wielkość produkcji firmy zwiększyła się sześciokrotnie.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: