SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Śmigłowce i drony z FOTORADARAMI będą ścigać kierowców! NOWY POMYSŁ Inspektoratu Transportu Drogowego

Śmigłowce i drony z FOTORADARAMI będą ścigać kierowców! NOWY POMYSŁ Inspektoratu Transportu Drogowego

08.01.2013, godz. 17:12
śmigłowiec, helikopter
foto: EAST NEWS

Liczba fotoradarów w Polsce bije wszelkie rekordy, a kolejne urządzenia wyrastają na drogach jak grzyby po deszczu. Okazuje się, że drogowcom nie brakuje kolejnych pomysłów na to, jak gnębić kierowców. I trzeba przyznać, że nowy sposób jest naprawdę oryginalny. Jak ustalił DZIENNIK GAZETA PRAWNA na niebie mają wkrótce pojawić się specjalne śmigłowce z fotoradarami.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego chce na razie wysłać do kontroli kierowców dwie maszyny powietrzne. To jednak dopiero początek. Jeśli śmigłowce z fotoradarami się sprawdzą, będzie ich jeszcze więcej. Jest też inny pomysł. Nad drogi mogą wylecieć też drony, czyli specjalne samoloty bezzałogowe z urządzeniami kontrolującymi prędkość.

>>> FOTORADARY: Jedno zdjęcie może wystarczyć nawet na KILKA MANDATÓW! <<<

 

Dlaczego nie wystarczą już zwykłe fotoradary? Okazuje się, że śmigłowce są po prostu bardziej "wydajne". Jak obliczył GITD, w czasie godzinnego lotu, uda się zarejestrować nawet tysiąc samochodów przekraczających prędkość. A to oznacza tysiąc mandatów na godzinę i ogromne wpływy do kasy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: