SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Solaris wygrywa duży przetarg na autobusy dla MZA Warszawa: cena nie była najważniejsza

Solaris wygrywa duży przetarg na autobusy dla MZA Warszawa: cena nie była najważniejsza

03.04.2015, godz. 15:28
MZA Warszawa, Solaris, autobus miejski
foto: EAST NEWS

Podpoznański producent autobusów: Solaris Bus & Coach, wygrał przetarg na dostawę 80 fabrycznie nowych autobusów dla MZA Warszawa, chociaż w jednej części ich oferta nie była najtańsza.

Przetarg ogłoszony przez stołecznego przewoźnika składał się z dwóch części: zakup 20 autobusów klasy MAXI (12-metrowych) i 60 autobusów klasy MEGA (18-metrowych). W przypadku pierwszej klasy wpłynęły cztery oferty od firm: Solaris, EvoBus (Mercedes), Lider Trading (Solbus) i MAN. Oferty na większe autobusy były dwie: Solarisa i EvoBus. Na 12-metrowe pojazdy najtańszą ofertę złożył Solaris - na 18-metrowe EvoBus.

Przeczytaj też: Nowy Solaris Urbino - ewolucja polskiego miejskiego autobusu

W kryteriach przetargowych cena stanowiła 82% oceny. 7% obejmowały kryteria techniczne, a 11% charakterystyka ekologiczna. Rozpisując przetarg MZA chciało wyposażyć swoje w urządzenia, które poprawią bilans energetyczny. W obu częściach tylko Solaris i oferent Solbusa spełnili te kryteria proponując panele ogniw fotowoltaicznych. I w przypadku autobusów 18-metrowych to rozwiązanie było kluczem do sukcesu.

W ciągu 10 dni od ogłoszenia wyników, pozostali oferenci mogą składać odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej. Jeśli to nie nastąpi to pierwsze autobusy zaczną zjeżdżać do warszawskich zajezdni w ciągu 24 tygodni od momentu podpisania umowy.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: