SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Spadający kotek i Mercedes CLA - nowa niemiecka reklama wymierzona w Jaguara - WIDEO

Spadający kotek i Mercedes CLA - nowa niemiecka reklama wymierzona w Jaguara - WIDEO

14.02.2014, godz. 12:52
Mercedes CLA reklama z kotem
foto: YouTube

Mercedes-Benz CLA o bardzo sportowej sylwetce sedana, otrzymał rewelacyjną aerodynamikę nadwozia (Cd = 0,22), co ma dać początek zupełnie nowej klasie samochodów. Niemcy w najnowszym spocie reklamowym tego modelu postanowili pochwalić się opływową sylwetką, a przy okazji po raz kolejny ponabijać się z brytyjskiego Jaguara.

Ostatnio w reklamach Mercedesa główne role grają zwierzęta - najpierw widzieliśmy kury, a teraz przy produktach marki z gwiazdą w logotypie pojawiają się koty. Czyżby spece od promocji nie potrafili przedstawić Mercedesa w ludzki sposób?

Nowa reklama jest całkiem zabawna. Kot wylegujący się na masce CLA, przy silniejszym podmuchu wiatru najzwyczajniej prześlizguje się przez nadwozie i na koniec spada. Swoją drogą ewidentnie z tym kocurem jest coś nie tak, bo nawet nie próbuje w krytycznym momencie wczepić się pazurami w lakier.

Zobacz także: Mercedes ośmiesza Jaguara. Walka na reklamy trwa

W spocie tym można się jednak doszukiwać drugiego dna. Niedawno Mercedes ostro walczył z konkurencyjnym Jaguarem na spoty (KLIKNIJ LINK POWYŻEJ). W ostatnim z nich Mercedes naśmiewał się, że "koci refleks" brytyjskiej firmy jest niewystarczający, a teraz w pokazuje leniwego zwierzaka w sytuacji przypominającej potrącenie.

WIDEO - tak Mercedes reklamuje rewelacyjną aerodynamikę modelu CLA

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: