SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Spalony Most Łazienkowski zostanie odbudowany jeszcze w tym roku

Spalony Most Łazienkowski zostanie odbudowany jeszcze w tym roku

11.03.2015, godz. 14:24
Most Łazienkowski
foto: Super Express

Już blisko miesiąc Warszawa funkcjonuje bez jednej z najważniejszych stołecznych przepraw. Miasto próbuje radzić sobie z korkami organizując objazdy, zastępczą komunikację, a nawet za sprawą oddanej do użytku drugiej linii metra. Tak będzie jeszcze przynajmniej do końca 2015 roku, bowiem Ratusz oficjalnie podaje, że odbudowa Mostu Łazienkowskiego ma potrwać do grudnia.

Warszawa odbuduje most przy wsparciu polskiego rządu. We wtorek 11 lutego premier Ewa Kopacz poinformowała o przekazaniu środków z państwowych rezerw. Po konsultacji z Ratuszem wynika, że koszt remontu wyniesie ok. 110 mln zł. Połowa z tej kwoty (55 mln zł) będzie wsparciem z rządowych rezerw na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Zobacz też: To już pewne! Za 50 km/h szybciej w terenie zabudowanym i stracisz prawo jazdy

Wymiana konstrukcji ma zakończyć się do grudnia 2015 roku. Wątpliwe jest jednak, aby oddanie przeprawy do użytku kierowców doszło do skutku jeszcze przed końcem roku. Przypomnijmy, ze do pożaru mostu doszło późnym popołudniem 14 lutego. Z ogniem walczyło przez 12 godzin prawie 150 strażaków. Ustalanie jak doszło do tego zdarzenia wciąż trwa. Wstępnie przyjęto, że składowane pod mostem drewniane deski zostały podpalone. Śledczy cały czas gromadzą zdjęcia i filmy z miejsca zdarzenia, aby bardzo dokładnie odtworzyć przebieg wydarzeń.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: