SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Sprawca katastrofy w Kamieniu Pomorskim skazany na 15 lat więzienia

Sprawca katastrofy w Kamieniu Pomorskim skazany na 15 lat więzienia

23.02.2016, godz. 10:51
Kamień Pomorski. Straszliwy wypadek. Kierowca BMW zmasakrował rodzinę. Sześć osób nie żyje
Kamień Pomorski. Straszliwy wypadek. Kierowca BMW zmasakrował rodzinę. Sześć osób nie żyje foto: Kamieńskie.info

Sąd wydał wyrok w sprawie 27 letniego kierowcy, który pod wpływem alkoholu i narkotyków zabił sześć osób idących chodnikiem w Kamieniu Pomorski. Tragedia ta wydarzyła się w 1 stycznia 2014 roku, gdy auto na zakręcie wypadło z drogi.

Zabójca sześciu osób może trafić do więzienia na 15 lat, ponieważ zdaniem sądu Mateusz S. (27 l.) umyślnie spowodował katastrofę w ruchu lądowym. W momencie zdarzenia miał ponad dwa promile alkoholu we krwi i był pod wpływem narkotyków. Prowadzone przez niego BMW serii 3 Compact wypadło z drogi i uderzyło w grupę ludzi. Sześcioro z nich zmarło. W poniedziałek 22 lutego oskarżony usłyszał wyrok: 15 lat pozbawienia wolności, a o warunkowe zwolnienie może się ubiegać po 12 latach odsiadki. Wyrok sądu jest nieprawomocny.

Zobacz też: FROG z BMW M3 zarabia tylko 1000 zł miesięcznie

Rodziny ofiar nie są zadowolone z wyroku. Według nich Mateusz S. powinien być sądzony nie za spowodowanie wypadku, ale za zabójstwo i do więzienia powinien trafić na 25 lat. Według informacji Radia Zet, rodziny nie będą się odwoływać od wyroku, ponieważ nie mają już siły jeździć po sądach, a nawet najsurowszy wyrok nie przywróci życia ich dzieciom.

Obrońca Mateusza S. liczy na niższy wyrok i już zapowiedział apelację.

/źródło wideo: x-news/

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: