SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Sprzedaż samochodów w Europie najwyższa od 2007 roku

Sprzedaż samochodów w Europie najwyższa od 2007 roku

21.12.2016, godz. 13:14
akcyza 2017
salon sprzedaży foto: SHUTTERSTOCK

Motoryzacyjny rynek europejski jest coraz większy i w ciągu ostatnich 12 miesięcy urósł o 6,8%. Prognoza na kolejne lata jest bardzo optymistyczna.

JATO Dynamics donosi, że w samym tylko listopadzie na Starym Kontynencie sprzedano 1 184 140 samochodów. W całym 2016 roku nowych właścicieli znalazło 13 937 339 egzemplarzy. To niebywały sukces, tym bardziej, że widmo Brexitu wzbudzało niepokoje na rynkach.

Zobacz też: W przyszłym roku OC tylko droższe. Najtańsze polisy w porównywarkach

A jeśli o Brexicie mowa, to Wielka Brytania jest czwartym pod względem wielkości rynkiem motoryzacyjnym, który to zwiększył się o 2,9% w stosunku do 2015 roku. Najszybciej rosły jednak Hiszpania oraz Francja, które mogą pochwalić się wynikami na poziomie odpowiednio 13 i 8,2%.

Nie tylko Brexit stanowił barierę dla rynku moto. Również Volkswagen przyczynił się do wzrostu wątpliwości, jednak grupie VAG udało się zachować pozycję lidera. Niemal co czwarte auto wyjeżdżające na drogi zostało stworzone przez tego giganta. Drugi z kolei alians Nissan-Renault ma 14,1% rynku motoryzacyjnego w Europie. Na ostatnim stopniu podium znajdziemy francuskie PSA. Najszybszy wzrost sprzedaży zanotował Daimler.

Oczywiście najchętniej klienci decydują się na SUV-y, których podaż nie tylko wzrosła o 16,1% w stosunku do zeszłego roku, ale i cały segment odpowiedzialny jest za 26,7% całej sprzedaży w Europie.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: