SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Stąd pochodzą nazwy samochodów marki Seat - wiedziałeś o tym?

Stąd pochodzą nazwy samochodów marki Seat - wiedziałeś o tym?

27.01.2017, godz. 11:34
Seat Ibiza 30th Anniversary Limited Edition
Seat Ibiza 30th Anniversary Limited Edition foto: SEAT

Każdy samochód przed wprowadzeniem do seryjnej produkcji, musi mieć swoją nazwę modelową. Najlepiej taką, która będzie towarzyszyć producentowi przez długie lata. Skąd nazwy do swoich pojazdów bierze Seat?

Hiszpański producent samochodów nie bez pozoru daje swoim autom takie oznaczenia jak: Ibiza, Ateca, Leon, Toledo, Alhambra czy Arona. Te znane na wielu rynkach świata auta to nie tylko nazwy modeli, ale przede wszystkim malownicze miejscowości i krainy geograficzne na mapie Hiszpanii. To piękne miejsca, które doskonale wpisują się w śródziemnomorski klimat i znajdują odzwierciedlenie w charakterystycznym designie samochodów.

Ibiza

Gorąca i malownicza wyspa na Morzu Śródziemnym. Stolica Ibizy nosi identyczną nazwę. Każdego roku odwiedzają ją turyści chętni do nieustannej zabawy – wyspę szczególnie upodobali sobie młodzi ludzie z całego świata. Jeśli ktoś szuka miejsca, które tętni życiem dniem i nocą, Ibiza będzie idealnym wyborem.

Ateca

Ateca to gmina w prowincji Saragossa, która leży w sercu Półwyspu Iberyjskiego. Jej historia sięga III wieku p.n.e., kiedy zasłynęła z produkcji słodyczy. Z jej winnic pochodzą również jedne z najlepszych hiszpańskich win. Na jej terenowych drogach świetnie sprawdziłyby się samochody typu SUV

Leon

Hiszpańskie miasto Leon zaskakuje turystów na każdym kroku architekturą. Pośród klasycznych klasztorów i bazylik (jak np. San Isidoro) czy pięknych placów (jak Plaza de Santo Domingo) pojawiają się wciąż stylowe, jednak zupełnie nowoczesne budynki.

Toledo

Miasto Toledo to jedna z perełek w architekturze Hiszpanii. Jego wyjątkową atmosferę tworzą – ustawione jedna za drugą – niewielkie kamienice. Całość stanowi malowniczy labirynt uliczek. Toledo to miejscowość znana ze swojego dostojnego charakteru – jest eleganckie i z klasą.

Alhambra

Zespół pałacowy w Grenadzie, czyli Alhambra, usytuowany w andaluzyjskim regionie Hiszpanii, to symbol wspaniałości i piękny przykład perfekcyjnego wykonania. Dziś jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, którzy oczarowani jego urodą nie mogą oderwać wzroku od wszechobecnego przepychu.

Arona

Arona to kurort tętniący życiem. W tym 80-tysięcznym mieście zawsze świeci słońce, bowiem położone jest w południowej części Teneryfy, będącej częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich. Arona chlubi się mozaiką unikalnych kolorów i swoją prawdziwie hiszpańską duszą. Nazwa ta znajdzie wkrótce odzwierciedlenie w pierwszym crossoverze marki Seat. Auto jeszcze w tym roku pojawi się na rynku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: