SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Sto milionów opon z fabryki Bridgestone Poznań

Sto milionów opon z fabryki Bridgestone Poznań

08.02.2016, godz. 12:55
Sto milionów opon z fabryki Bridgestone Poznań
Stumilionowa opona z fabryki Bridgestone Poznań foto: Bridgestone

Fabryka Bridgestone funkcjonująca w Poznaniu od 18 lat, świętuje ważne wydarzenie. Z taśmy produkcyjnej wielkopolskiego zakładu zjechała stumilionowa opona. Jubileuszowy produkt to ważąca około 11 kg i mierząca 20 cali średnicy opona Bridgestone Potenza S001.

Poznańska fabryka opon rozbudowywana już kilkakrotnie, dziś zajmuje powierzchnię 25 ha. W zakładzie produkowanych jest niemal 500 rodzajów opon, które trafiają do 44 krajów na całym świecie, a przede wszystkim do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o dalsze zakątki świata, to transporty trafiają m.in. do takich lokalizacji jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Hong Kong.

Zobacz też: Dębica pod skrzydłami Goodyear już od 20 lat

Fabryka Bridgestone Poznań średnio wytwarza 30 000 sztuk opon dziennie, w których proces powstawania zaangażowanych jest ponad 1700 pracowników. W najbliższym czasie każdy z nich symbolicznie podpisze się na certyfikacie jubileuszowego produktu.

Powstanie jubileuszowej opony ma wymiar symboliczny zarówno dla Bridgestone Poznań, jak i dla stolicy Wielkopolski. Firma jest jednym z największych pracodawców w regionie (około połowa z zatrudnionych w niej osób jest mieszkańcem Poznania lub okolic). Jubileuszowa opona dołączy do grona innych historycznych eksponatów takich, jak pierwsza opona, opona nr 1 mln, czy pierwsza opona typu RunFlat, które są prezentowane na terenie zakładu.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: