SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Stoisz w korku przed bramkami? Możesz żądać zwrotu pieniędzy!

Stoisz w korku przed bramkami? Możesz żądać zwrotu pieniędzy!

17.09.2014, godz. 18:58
Bramki na autostradzie
Bramki na autostradzie foto: SHUTTERSTOCK

Korków przed bramkami na polskich autostradach doświadczył chyba każdy kierowca. Rząd obiecuje likwidację bramek a sąd właśnie wydał wyrok w sprawie mieszkanki Katowic, która pozwała do sądu zarządcę autostrady A1 za stanie w korku przed bramkami. Wygrała!

Przypomnijmy historię. Na początku wakacji Pani Marta Trzęsimiech-Kocur, z zawodu adwokat, pojechała z rodziną na wakacje do Sopotu. Wracając z nich postanowiła skorzystać z Autostrady A1. W efekcie razem z innymi powracającymi z wakacji utknęła na ponad godzinę w korku przez Punktem Poboru Opłat. Za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem między Gdańskiem a Toruniem prywatny koncesjonariusz, firma GTC, pobiera 29,90 zł. Po powrocie do domu Pani adwokat wysłała do GTC przedsądowe wezwanie do zapłaty, a kiedy odmówiono zwrotu, sprawa trafiła do sądu.

Zobacz też: Winiety vs. e-myto: jak będziemy płacić za polskie drogi?

Sąd Rejonowy ze względu na niską kwotę roszczenia rozpatrzył sprawę w trybie uproszczonym i wydał wyrok na niekorzyść koncesjonariusza i nakazał spółce zwrot pieniędzy w ciągu 7 dni. Adwokat GTC już zapowiedział apelację, ale jeśli druga instancja podtrzyma wyrok może to skończyć się lawiną pozwów.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: