SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Stomil Olsztyn już od 20 lat jest fabryką Michelin

Stomil Olsztyn już od 20 lat jest fabryką Michelin

02.12.2015, godz. 10:30
fabryka opon w Olsztynie
fabryka opon w Olsztynie foto: Michelin

Stomil Olsztyn - polski producent opon z fabryką w Olsztynie, już od 20 lat należy do Grupy Michelin. Dokładnie w dniu 2 grudnia 1995 roku Michelin objął większościowy pakiet akcji polskiej spółki.

Michelin rozpoczął działalność handlową w Polsce w 1994 roku. Rok później, obejmując większościowy pakiet Stomilu Olsztyn, Michelin rozpoczął proces inwestycyjny, rozbudowę i modernizację fabryki. Dziś - po 20 latach - olsztyńska fabryka jest największą zakładem produkcyjnym opon w Polsce i jednym z największych należących do Grupy Michelin na świecie.

Sprawdź: Rotowanie opon: sposób na wydłużenie żywotności opon

W czasie minionych 20 lat inwestycje w olsztyńską fabrykę wyniosły ponad 700 milionów euro. Michelin Polska zatrudnia około 4.500 osób. Powierzchnia olsztyńskich zakładów to 187 hektarów. Michelin produkuje w niej opony do samochodów osobowych, terenowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych. Wytwarza się w niej także formy do produkcji opon, kordy i mieszankę gumową.

Do fabryki należy też nowoczesne Centrum Logistyczne o powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych, które jest jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: