SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news STRAŻ MIEJSKA w Warszawie coraz bardziej łupi kierowców! GDZIE STOJĄ FOTORADARY w stolicy - LISTA MIEJSC

STRAŻ MIEJSKA w Warszawie coraz bardziej łupi kierowców! GDZIE STOJĄ FOTORADARY w stolicy - LISTA MIEJSC

27.12.2012, godz. 17:20
Strażnicy będą łupić kierowców
foto:

Straż miejska szykuje się na wielkie łupienie kierowców. Po uruchomieniu siedmiu fotoradarów na skrzyżowaniach głównych ulic lada dzień pojawią się w stolicy kolejne trzy. To jednak nie koniec. Strażnicy czekają też na pozwolenie na kontrolę prędkości w 20 punktach miasta. Kierowcy pukają się w głowę: - Po co aż tyle kontroli?

Skończyło się masowe łapanie kierowców wjeżdżających na most Śląsko-Dąbrowski, ale to nie oznacza, że strażnicy odpuszczają zmotoryzowanym. Funkcjonariusze już obsługują 12 fotoradarów, robiących zdjęcia łamiącym przepisy. Nie tylko za nadmierną prędkość, ale również za jazdę na czerwonym świetle. W ten sposób w ciągu tygodnia straż miejska zarabia na wystawionych mandatach nawet milion złotych! Dlatego fotoradarów będzie więcej. Ustawione zostały już maszty przy Ostrobramskiej na wysokości ul. Fieldorfa, w al. Niepodległości na skrzyżowaniu z ul. Batorego oraz na ul. Grójeckiej przy Dickensa.

- Wykonawca na ich ustawienie ma czas do końca roku - mówi Monika Niżniak (35 l.), rzeczniczka straży miejskiej. - Potem będą odbiory i urządzenia w końcu zaczną działać - dodaje. Urzędnicy nie chcą zdradzić konkretnej daty, choć nieoficjalnie mówi się, że uruchomienie fotoradarów może być "prezentem" na Nowy Rok.

To jednak nie koniec ekspansji. - Zwróciliśmy się do zarządców dróg o pozwolenia na mobilne kontrole - mówi rzeczniczka. Takich punktów ma być na mapie strażników 20. W nich będą odbywały się kontrole kaskadowe - na odległości 500 metrów będą stały nawet trzy patrole. Łatwego życia z fotoradarami nie będą mieli też mieszkańcy Bemowa - strażnicy ustawili już dwa maszty na Powstańców Śląskich i Górczewskiej, a mobilne patrole mają stanąć w al. Prymasa 1000-lecia i na Powstańców Śląskich. Ursynów będzie miał takie kontrole na Rodowicza, na Puławskiej i w Dolince Służewieckiej. W nowym roku obstawiony może być też Wilanów z patrolami w al. Wilanowskiej, na Przyczółkowej i w al. Rzeczpospolitej.

Gdzie stoją działające fotoradary w Warszawie:

- ul. Puławska 562 przy ul. Kuropatwy

- ul. Wybrzeże Kościuszkowskie w rejonie ul. Karowej

- ul. Radzymińska przy skrzyżowaniu z ul. Bystrą

- ul. Modlińska 250

- ul. Powstańców Śląskich 26

- al. Krakowska w pobliżu ul. 17 Stycznia

- ul. Górczewska na wysokości ul. Budy 33

- ul. Trakt Brzeski 1 (róg Objazdowej)

- ul. Armii Krajowej 60

- ul. Spacerowa 23a

- ul. Słomińskiego (na moście Gdańskim)

- ul. Sobieskiego, róg ul. Witosa

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: