SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Subaru kończy prace nad dużym SUV-em

Subaru kończy prace nad dużym SUV-em

21.11.2016, godz. 11:46
Subaru Viziv 7
Subaru Viziv 7 foto: Subaru

Japońska marka potwierdza, że jej gama modelowa powiększy się w najbliższym czasie o siedmioosobowego SUV-a. Niedawno pochwalono się konceptem, który wskazuje jak będzie się prezentowała się wersja produkcyjna.

Nawet w wydaniu koncepcyjnym można zauważyć, że Viziv 7 to ewolucja modeli Outback oraz Forester. Nazwa również nie jest kwestią przypadku – możemy spodziewać się dodatkowego, trzeciego rzędu siedzeń w bagażniku. Uwagę zwracają mocno podkreślone błotniki, LED-owy pas łączący przednie światła oraz szerokie użycie „nagiego” włókna węglowego. Jak mówi Takeshi Tachimori, wiceprezes Fuji Heavy Industries, będzie to największe Subaru w historii.

Zobacz też: Subaru BRZ po liftingu na rok 2017

Zerkając na koncept okaże się, że jest on większy niż zaprezentowany niedawno Volkswagen Atlas czy gigantyczny, dostępny tylko na rynku amerykańskim, Chevrolet Tahoe. Długość konceptu to 5200 milimetrów.

Na chwilę obecną nie wiadomo jak będzie prezentowało się wnętrze, choć można zauważyć, że koncept wyposażony jest w kamerę EyeSight z produkcyjnych aut. Oznacza to obecność adaptacyjnego tempomatu, autonomicznego hamowania, systemu utrzymywania pasa ruchu czy obserwację martwego pola.

Nie wiadomo też nic o jednostkach napędowych w gigantycznym SUV-ie. Najbardziej prawdopodobne jest użycie czterocylindrowego boxera oraz napędu 4x4, choć można mieć wątpliwości co do dynamiki takiego dużego auta.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: