SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Subaru uczy Policję jak ścigać piratów drogowych

Subaru uczy Policję jak ścigać piratów drogowych

05.09.2014, godz. 17:32
Subaru uczy Policję jak ścigać piratów drogowych
120 policjantów drogówki, którzy na co dzień ścigają piratów drogowych odbyło na Torze Kielce szkolenie z zakresu zaawansowanej jazdy, która ma pomóc ścigać wariatów, przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa. foto: policja

120 policjantów drogówki, którzy na co dzień ścigają piratów drogowych odbyło na Torze Kielce szkolenie z zakresu zaawansowanej jazdy, która ma pomóc ścigać wariatów, przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa.

Treningi zostały zainicjowane przez Komendę Główną Policji i odbywały się w małych grupach przez lipiec i sierpień. Program szkolenia przygotowali instruktorzy Szkoły Jazdy Subaru. Obejmował on dwa dni dynamicznych zajęć na torze wyścigowym.

Pierwszego dnia funkcjonariusze uczyli się podstawowych technik bezpiecznego prowadzenia samochodu. Korygowano prawidłową pozycję siedzenia za kierownicą, czy pracy rąk na kierownicy. Trenowano również odpowiednie reakcje na sytuacje awaryjne i doskonalono techniki hamowania przy współpracy z elektronicznymi systemami bezpieczeństwa. W celu wyćwiczenia prawidłowych odruchów omijania przeszkód użyto płyty poślizgowej i sekcji zakrętów o różnej przyczepności.

Zobacz też: Zarobił 128 punktów karnych uciekając przed policją!

Drugi dzień poświęcono pracy nad opanowaniem samochodu w poślizgach i dynamicznymi ćwiczeniami podczas jazdy z dużymi prędkościami.

Mamy nadzieję, że po tych szkoleniach Policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego będą równie bezpiecznie co skutecznie prowadzić pościgi za piratami drogowymi.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: