SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volkswagen oferuje aż 900 nowych miejsc pracy! Sukces nowego VW Caddy

Volkswagen oferuje aż 900 nowych miejsc pracy! Sukces nowego VW Caddy

31.03.2015, godz. 13:39
Światowa Premiera Volkswagena Caddy w Poznaniu
Światowa Premiera Volkswagena Caddy w Poznaniu foto: zdjęcia własne

W związku z dużym zainteresowaniem nową generacją modelu Caddy, poznańska fabryka Volkswagena zatrudni dodatkowo aż 900 nowych pracowników. Należy przypomnieć, że zakłady w Antoninku są jedynymi, gdzie nowe Caddy będzie wytwarzane.

Na początku lutego 2015 roku, w Poznaniu odbyła się światowa premiera IV. generacji Volkswagena Caddy. Mały dostawczak wytwarzany jest cały czas w poznańskiej fabryce. W połowie roku ma wystartować produkcja IV. generacji. Podczas Salonu Samochodowego w Genewie zaprezentowana została przedłużona wersja Caddy Maxi. W ramach przygotowań do uruchomienia produkcji na inwestycje wydanych zostało ponad 23 miliony Euro.

Zobacz też: Tak w Polsce produkuje się Volkswageny. Zwiedziliśmy fabrykę Poznań-Antoninek

W związku z dużym popytem na nowe Caddy i Caddy Maxi zarząd Volkswagen Poznań, planuje zatrudnić blisko 900 nowych pracowników. Pierwsi z nich mają zostać zatrudnieni już w II kwartale 2015 roku. Warto przypomnieć, że w 2016 roku ma wystartować druga fabryka Volkswagena w Polsce. We Wrześni wytwarzanych ma być nawet 100 000 egzemplarzy nowego Craftera. Zatrudnienie ma znaleźć tam nawet 3000 ludzi.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: