SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jubileuszowa edycja zawodów Super Jazda 2013

Jubileuszowa edycja zawodów Super Jazda 2013

10.09.2013, godz. 17:24
Renault Twizy
Renault Twizy foto: materiały prasowe

Już w niedzielę, 15 września na terenie Klubu Jeździeckiego Legia-Kozielska w Warszawie, odbędzie się 10 edycja "Super Jazdy" - zawodów w powożeniu zaprzęgami konnymi oraz w precyzyjnej jeździe samochodem.

"Super Jazda" to zawody w których rywalizują ze sobą drużyny aktorów, gwiazd i dziennikarzy. Konkurs składa się z 2 części: w pierwszej zmagania dotyczą powożenia zaprzęgiem konnym, natomiast w drugiej liczy się sprawnościowa i precyzyjna jazda samochodem. Zawodnicy zasiądą za sterem crossovera Renault Captur oraz miejskiego pojazdu elektrycznego Renault Twizy.

Startują dwuosobowe załogi - powożący i luzak, którzy w drugim konkursie obejmują stanowiska kierowcy i pilota. Poza tym, każdy z zawodników musi oddać 3 strzały z rewolweru, złapać głowę konia na lasso, oraz przewieźć szklankę wypełnioną napojem do mety. Za każdą źle wykonaną czynność liczone są punkty karne. Tytuł Super Jeźdźca otrzymuje ten, kto potrafi bezbłędnie przemieścić się zarówno w sposób tradycyjny, jak i współczesny.

Podczas wydarzenia zaplanowano również akcję charytatywną na rzecz Fundacji ratującej konie – STACYJKA  MALTUSIA.

Gdzie i kiedy impreza

Jubileuszowa "Super Jazda" odbędzie się 15 września (niedziela) w Warszawie, na terenie Klubu Jeździeckiego Legia-Kozielskia (ul. Kozielska 4a). Start imprezy o godzinie 10:30.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: