SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Suzuki Swift do serwisów. Auto może poparzyć!

Suzuki Swift do serwisów. Auto może poparzyć!

25.08.2016, godz. 12:29
Suzuki Swift
Suzuki Swift foto: Suzuki

Serwisy odpowiedzialne za samochody marki Suzuki, wezwą do naprawy ponad 1000 pojazdów Suzuki Swift. Akcja przywoławcza obejmie Swifty zarejestrowane w ciągu ostatnich 5 lat.

Być może Suzuki bryluje pod względem bezawaryjności w rankingach, jednak pomyłki zdarzają się i prymusom. W tym wypadku chodzi o miejskiego przecinaka, a mianowicie model Swift, którego właściciele będą musieli pojawić się w salonach w celu naprawy aut. Chodzi dokładniej o egzemplarze wyprodukowane od 27 kwietnia 2010 roku do 19 września 2015 roku.

Zobacz też: Suzuki Swift nowej generacji już na horyzoncie

Okazuje się, że w tych samochodach istnieje duże prawdopodobieństwo zamontowania wadliwych mat grzewczych w fotelach kierowcy i pasażera. Rosnąca temperatura może przyczynić się do odklejenia nitek, które dotykać będą bezpośrednio siedziska, grożąc poparzeniem. Ryzyko nie jest duże, ale Suzuki woli – dosłownie – dmuchać na zimne.

W Polsce problem dotyczy 1104 samochodów. Ich właściciele otrzymają niedługo listy z prośbą o pojawienie się na najbliższej autoryzowane stacji obsługi Suzuki w celu dokonania naprawy.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: