SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Suzuki Swift nowej generacji już na horyzoncie

Suzuki Swift nowej generacji już na horyzoncie

25.08.2016, godz. 08:17
2017 Suzuki Swift
2017 Suzuki Swift foto: --

Zupełnie nowe Suzuki Swift zostanie pokazane jeszcze w tym roku. Motoryzacyjnym szpiegom udało się niedawno upolować zamaskowane japońskie auto odbywające testy na publicznych drogach. Przyłapany hatchback potwierdza, że Swift powinien wyglądać jak na prezentowanych przez nas zdjęciach, które jakiś czas temu przedostały się do sieci.

Całkiem nowy Swift pozycjonowany w popularnej klasie B, pojawi się nie tylko w standardowej odmianie, ale i w wersji Sport. Takie auto swój pazur będzie odzwierciedlać w widocznym spojlerze dachowym, większych wlotach powietrza oraz układzie wydechowym z dwiema końcówkami. Jak zapewnia Suzuki nowy miejski samochód otrzyma zupełnie odmienione wnętrze (podobne jak w modelu Vitara) oraz nową ciekawszą stylistykę zewnętrzną.

Nowe Suzuki Ignis: mały crossover z miękką hybrydą

Nowy Swift Sport ma być wyposażony w znany z większych modeli (Viatar S oraz nowy SX4 S-Cross) silnik 1.4 Turbo. Jest szansa, że standardowa moc 140 KM na potrzeby zadziornego modelu Swift Sport nieco wzrośnie. Więcej szczegółów dotyczących sportowej odmiany Swifta powinniśmy poznać już w przyszłym roku. W pierwszej kolejności bowiem premierę ma zaliczyć standardowy Swift.

autor: Paweł Kaczor zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: