SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Świąteczny prezent od drogowców! Otworzą warszawską trasę Salomea - Opacz

Świąteczny prezent od drogowców! Otworzą warszawską trasę Salomea - Opacz

23.12.2013, godz. 01:18
Ekspresówka na Gwiazdkę
Nowy odcinek Salomea – Opacz ma 2 km długości foto: Super Express

Drogowcy szykują kierowcom prezent na Boże Narodzenie. Trasa Salomea - Opacz zostanie otwarta przed świętami. Potrzebne są już tylko ostatnie podpisy nadzoru budowlanego. Dzięki niej łatwiej będzie zjechać z Al. Jerozolimskich na Południową Obwodnicę Warszawy.

Warta 189 mln zł trasa miała być gotowa pod koniec wakacji ubiegłego roku, ale opóźniła się ze względu na problemy z wykupem działek i przekładaniem instalacji podziemnych. Teraz na dwukilometrowym odcinku ekspresówki S8 Salomea - Opacz dobiegają końca prace porządkowe.

- Uzupełniliśmy wszystkie dokumenty, poprawiliśmy mapy i tylko czekamy na pozwolenie na użytkowanie od wojewódzkiego nadzoru budowlanego - mówi Łukasz Lendner, dyrektor mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Chcemy dać kierowcom prezent na Gwiazdkę. Jak wszystko dobrze pójdzie, trasa będzie przejezdna już w nocy z poniedziałku na wtorek - zapowiada.

Przeczytaj: Już za pięć lat pojedziesz pełną Obwodnicą Warszawy

Co da nam uruchomienie nowego odcinka S8? Kierowcom jadącym Alejami Jerozolimskimi pozwoli wjechać na Południową Obwodnicę Warszawy i Nowolazurową. W ten sposób będzie można szybko dojechać np. na Bemowo, do autostrady A2 czy do alei Krakowskiej. Wraz z trasą Salomea - Opacz ma zostać otwarty zjazd z obwodnicy w Aleje Jerozolimskie w kierunku Pruszkowa. Drogowcy liczą, że przez to ruch ciężarówek i tirów przeniesie się na obwodnicę. - Dzięki temu luźniej będzie w Raszynie i Jankach - sugeruje dyrektor Lendner. Kolejny odcinek trasy między obwodnicą i węzłem Paszków koło Nadarzyna ma być ukończony w 2015 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: