SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Święta na drogach - jest lepiej, ale...

Święta na drogach - jest lepiej, ale...

27.12.2016, godz. 09:35
policja, radiowóz
foto: Super Express

Komenda Główna Policji już dzisiaj podała statystyki wypadków i zdarzeń drogowych mających miejsce w święta. Sytuacja jest lepsza niż rok temu, jednak dalej nie są to wyniki, którymi możnaby się chwalić.

Przez trzy świąteczne dni policja pojawiła się na miejscu 167 wypadków w których życie straciło 18 osób, a 210 zostało rannych. Wciąż przerażająca jest liczba pijanych kierowców na drogach – aż 545 osób siadło „za kółkiem” po alkoholu. 340 z nich przyłapano już w Wigilię i pierwszy dzień świąt. Jak mówi Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji, przez pierwsze dwa dni na drogach straciło życie tylko 7 osób.

Zobacz też: Nie prowadź auta na kacu!

Zgodnie z przewidywaniami, najwięcej wezwań miało miejsce 26-go grudnia, kiedy to zanotowano zwiększony ruch na drogach. Zwłaszcza w Warszawie, która negatywnie wyróżniła się na tle kraju pod względem bezpieczeństwa. Aura nie ułatwiała jazdy – często przyczyną wypadków były intensywne opady deszczu.

Gdy zerkniemy w zeszłoroczne statystyki, można zauważyć znaczną poprawę sytuacji na drogach. W 2015 roku w okresie świątecznym zginęło 18 osób, a rannych zostało aż 246 uczestników ruchu. Złapano aż 735 pijanych kierowców.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: