SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Świetny początek roku dla Tesli

Świetny początek roku dla Tesli

03.04.2017, godz. 13:13
Tesla Model S P100D
Tesla Model S P100D foto: Tesla

Firma Elona Muska podsumowała sprzedaż w pierwszym kwartale 2017 roku. Wyniki są rewelacyjne, samochody elektryczne sprzedają się na pniu, a prognozy na przyszłość napawają optymizmem.

W pierwszym kwartale 2017 roku Tesla dostarczyła do klientów ponad 25 tysięcy pojazdów. Większość z nich, bo aż 13 450 samochodów to model S (limuzyna). Pozostałe dostawy obejmowały model X (van) z drzwiami drugiego rzędu podnoszonymi do góry.

Zobacz też: Rząd marzy o milionie elektryków, a zapomina o najważniejszym

Takie wyniki zagwarantowały rekord sprzedaży w całej historii firmy. W porównaniu do analogicznego okresu w 2015 roku, wzrost wyniósł aż 69%!

Tesla ma plany dostarczenia łącznie 50 000 samochodów do końca czerwca. Biorąc pod uwagę, że z racji wypełniania dokumentów do rozliczenia pierwszego kwartału nie dodano ponad 4000 egzemplarzy, wydaje się to całkiem prawdopodobne.

Później Tesla wprowadzi do sprzedaży model 3. Ma on spopularyzować samochody elektryczne, bowiem jego cenę przewidziano na około 35 000 dolarów. Już teraz – jeszcze przed oficjalną premierą – zebrano 325 000 zamówień.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: