SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Święto Niepodległości 2015: utrudnienia w ruchu w Warszawie, jakie ulice będą zamknięte - MAPY

Święto Niepodległości 2015: utrudnienia w ruchu w Warszawie, jakie ulice będą zamknięte - MAPY

11.11.2015, godz. 09:47
utrudnienia w ruchu, policja
utrudnienia w ruchu foto: Super Express

Wiele zgromadzeń publicznych, aż trzy przemarsze, Bieg Niepodległości i defilada rekonstruktorów - tyle atrakcji czeka w Warszawie na chcących świętować odzyskanie niepodległości przez Polskę. Kierowców natomiast czekają ogromne utrudnienia w ruchu. Sprawdź, które ulice będą zamknięte.

Aby nie stać w korkach zasada jest niezmienna od lat – omijać centrum szerokim łukiem.

XXVII Bieg Niepodległości ruszy o godz. 11.11 w al. Jana Pawła II. Trasa biegu prowadzi al. Jana Pawła II, ul. Tytusa Chałubińskiego i al. Niepodległości. Uczestnicy wystartują przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Stawki i pobiegną w kierunku południowym jezdnią wschodnią (czyli ''pod prąd''), zawrócą przy ul. Rakowieckiej i pobiegną na północ jezdnią zachodnią (także "pod prąd''). Miasteczko startowe powstanie na wysokości ul. Stawki. Al. Jana Pawła II zostanie wyłączona z ruchu od godziny 5. do 15. w obu kierunkach na odcinku od Ronda Zgrupowania AK "Radosław" do ul. M. Anielewicza oraz ul. Stawki od ul. Smoczej do ul. Dzikiej.

Zobacz też: Tylny napęd nie dla idiotów - zobacz WIDEO

Dokładnie o godzinie 10. zamknięte zostaną obydwie jezdnie al. Jana Pawła II na odcinku od ul. M. Anielewicza do al. ''Solidarnośc". Pozostała część trasy zostanie zamknięta w godzinach pomiędzy 10.30 a 13. Ruch ulicami poprzecznymi: al. ''Solidarności", Grzybowską, Świętokrzyską i Prostą, Al. Jerozolimskimi, Koszykową i Stefana Batorego zostanie wstrzymany na czas biegu. Po ukończeniu biegu przez ostatniego zawodnika i po demontażu barierek oraz dekoracji ruch zostanie przywrócony.

Kolejne utrudnienia czekają na kierowców w godzinach pomiędzy 10.45 a 13.45 ze względu ma marsz, który wystartuje w okolicy placu Trzech Krzyży. Następnie marsz przejdzie ulicami: Al. Ujazdowskie, J. Matejki, Wiejska, Górnośląska, P. Maszyńskiego.
.

XXVII Bieg Niepodległości - MAPA

* KLIKNIJ na mapkę żeby powiększyć

Marsz Niepodległości w Warszawie

O godzinie 13 przy rondzie R. Dmowskiego zostanie zorganizowana zbiórka na Marsz Niepodległości. Przejdzie on Al. Jerozolimskimi, mostem Józefa Poniatowskiego, następnie al. Józefa Poniatowskiego do ronda J Waszyngtona, al. Zieleniecką na błonia Stadionu Narodowego. Oficjalne zakończenie marszu zaplanowano na godzinę 20.

Zobacz: Taryfikator mandatów: w 2016 roku może czekać zmiana

Przy ul. Bartoszyckiej o godzinie 15. zaplanowano zbiórkę na przemarsz ulicami: Bartoszycką, Narcyzową i Walcowniczą. Zakończenie przemarszu zaplanowano na godzinę 17.30.
.

Defilada Historyczna

11 listopada 215 roku o godzinie 13. po uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza, z pl. Piłsudskiego wyruszy Defilada Historyczna, w której przemaszeruje ponad 400 rekonstruktorów w mundurach dawnych formacji wojskowych. oprócz nich będzie można zobaczyć  13 pojazdów wojskowych. Defilada wystartuje z pl. Piłsudskiego, następnie przejdzie w ul. Królewską, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Nowym Świat, później skręci w Al. Jerozolimskie do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie odbędzie się piknik.
.

Trasa Marszu Niepodległości - MAPA

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: