SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news System viaAUTO dla osobówek działa! Są już szybkie pasy na bramkach A2 i A4

System viaAUTO dla osobówek działa! Są już szybkie pasy na bramkach A2 i A4

15.07.2014, godz. 11:35
autostrada, bramki na autostradzie
foto: SHUTTERSTOCK

Od dnia 15 lipca na autostradach A2 i A4 zaczął działać elektroniczny system poboru opłat dla aut osobowych. Aby skorzystać z tego udogodnienia i nie stać w korkach, niezbędne jest zamontowanie w samochodzie urządzenia viaAUTO, którego koszt wynosi obecnie 100 złotych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyszła na przeciw kierowcom aut osobowych. Jeśli nie chce się stać w korkach przed bramkami poboru opłat, wystarczy skierować się na pas szybkiego przejazdu. Do tego jednak wymagane jest specjalne urządzenie viaAUTO umieszczone za szybą samochodu, za pośrednictwem którego pobierana jest bezgotówkowo opłata za przejazd.

Sprawdź też: Opłaty za polskie autostrady. Tyle zapłacisz za przejazd odcinkami A1, A2 i A4

Bramki dla pojazdów z viaAUTO zostały specjalnie oznakowane - posiadają pomarańczowe tablice z logo viaTOLL, a pasy prowadzące do tych bramek oznaczono specjalnymi pomarańczowymi znakami na jezdni. Urządzenia viaAUTO są dostępne dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, i stanowią integralną część elektronicznego systemu viaTOLL uruchomionego w 2011 roku.

Jak informuje GDDKiA, od 4 lipca do 31 sierpnia br. trwa promocja. Cena urządzenia viaAUTO wynosi 100 zł, z czego 50 zł jest z góry przeznaczone na opłaty za przejazd. Urządzenia, które montuje się za przednią szybą (najlepiej pod lusterkiem wstecznym) można zakupić w punktach dystrybucji oraz w miejscach obsługi klienta.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: