SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news SZOK! Skradzione w Niemczech silniki AMG warte 10 mln zł odnaleziono na polskiej aukcji internetowej!

SZOK! Skradzione w Niemczech silniki AMG warte 10 mln zł odnaleziono na polskiej aukcji internetowej!

14.10.2014, godz. 14:42
2015 Mercedes AMG GT
2015 Mercedes AMG GT foto: Mercedes

To niebywałe! Prototypowe silniki Mercedesa, które zostały skradzione w Niemczech, zostały odnalezione w Polsce! Ich wartość szacuje się nawet na 10 milionów złotych.

Z ośrodka badawczo-rozwojowego Mercedesa w Niemczech skradziono 20 silników AMG. Jak podaje portal rmf24.pl, są to prototypy o łącznej wartości nawet 10 milionów złotych. Pracownicy Mercedesa natrafili na swój sprzęt na jednym z polskich portali aukcyjnych, po czym powiadomili polskie organy ścigania.

W związku z próbą sprzedania kradzionych silników policja zatrzymała 4 osoby. Wszyscy odpowiedzą za paserstwo. Według portalu mieli oni odkupić skradziony sprzęt od dostawcy w Niemczech.

Przeczytaj też: Koniec wolnossącego V8: Nadjeżdża nowy Mercedes C63 AMG – WIDEO

Silniki znajdowały się na Mazowszu i w powiecie międzychodzkim. Zatrzymani to 42-letni Sławomir D., 26-letni Remigiusz J., 39-letni Krzysztof K. i 46-letni Grzegorz S. Mężczyznom grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności – informuje policja.

Podczas przeszukania posesji zatrzymanych mężczyzn policja natrafiła także na części samochodowe od luksusowych samochodów, takich jak Aston Martin, Maserati czy Jaguar.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: