SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Szwedzi obrazili się na Volvo?

Szwedzi obrazili się na Volvo?

03.01.2017, godz. 15:25
Volvo S90 D4 Inscription & Volvo V90 D5 AWD Inscription
Volvo S90 D4 Inscription & Volvo V90 D5 AWD Inscription foto: SuperAuto24.pl

Na szwedzkim rynku motoryzacyjnym doszło do sytuacji niespotykanej od... 1963 roku! Po raz pierwszy od tego czasu samochód Volvo nie był najchętniej wybieranym pojazdem w kraju.

Być może Volvo musiało zawzięcie walczyć o klienta na rynkach Europy, lecz zawsze mogło liczyć na szwedzkich kierowców. Od 1963 roku produkty tej marki zajmowały pierwsze miejsca w wynikach sprzedaży nowych aut w Szwecji, przez co firma może się dziś pochwalić udziałem w rodzinnym rynku na poziomie aż 21,5%.

Zobacz też: TEST Volvo V90 D5 AWD Polestar Inscription

Nadszedł jednak koniec sielanki. Jak twierdzi BBC, w tym roku aż 5,9% wszystkich nowych aut, które wyjechały z salonów, były Volkswagenami Golfami. Najlepiej sprzedające się Volvo odpowiedzialne było za 5,7% wszystkich rejestracji. Co ciekawe jeszcze w 1962 roku Szwedzi faworyzowali... Volkswagena Garbusa!

Oczywiście Volvo dalej będzie najczęściej spotykanym autem w Szwecji, lecz jest to wyraźny znak dla producenta, ze doświadczona na rynku gama wymaga już dużej aktualizacji. Podjęto już pracę nad tym zagadnieniem: większość nowych aut spod znaku Volvo produkowane będzie w Chinach.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: