SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy model marki DS będzie flagową limuzyną

Nowy model marki DS będzie flagową limuzyną

14.07.2015, godz. 13:48
Citroen DS9 Concept
Citroen DS9 Concept foto: Citroen

Francuski koncern PSA potwierdza prace nad całkiem nowym okrętem flagowym firmy. Auto ze względu na luksusowy charakter, wpisze się w grono pojazdów premium i będzie sprzedawane pod marką DS.

Co wiemy o nowym samochodzie? Na razie tylko tyle, że samochód będzie stanowił uzupełnienie gamy DS. Pojazd prawdopodobnie najpierw zadebiutuje w Chinach, a później zostanie wprowadzony na Stary Kontynent.

Zobacz też: Marka DS otworzyła pierwszy salon w Polsce

Inna nowinka, to przygotowywanie fabryki w Miluzie do produkcji innych nowych modeli DS. W ramach prac modernizacyjnych zakładu cała jego produkcja (obejmująca modele: Peugeot 2008, Citroen C4 i DS 4) została przeniesiona na jedną linię produkcyjną. Druga, uwolniona w ten sposób linia produkcyjna jest obecnie odnawiana i przystosowywana do modułowej platformy EMP2 (platforma dedykowana przyszłym modelom z segmentów C i D).

Co ciekawe, PSA informuje, że do 2020 roku portfolio DS liczyć będzie łącznie 6 modeli. Dla przypomnienia, motoryzacyjna marka DS wyodrębniona z Citroena, samodzielnie funkcjonuje od czerwca 2014 roku. Auto prezentowane na zdjęciu poglądowym, to koncepcyjny DS9 zaprezentowany w 2012 roku w Pekinie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: