SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Szykują się ZMIANY w POLICJI. Więcej funkcjonariuszy do służby w DROGÓWCE

Szykują się ZMIANY w POLICJI. Więcej funkcjonariuszy do służby w DROGÓWCE

29.01.2013, godz. 11:47
policja, kontrola drogowa, radiowóz, alkomat
foto: SE/EAST NEWS

GAZETA WYBORCZA informuje, że od początku lutego śląska drogówka przestanie zajmować się wykroczeniami, a więcej policjantów będzie patrolować ulice. Jeżeli ten eksperyment się powiedzie, to zmiany tego rodzaju zostaną wprowadzone na terenie całego kraju.

Szefowie śląskiej policji sprawdzili, z jaką intensywnością pracują policjanci z drogówki. W roku 2011 w komendzie w Katowicach wykroczeniami zajmowało się 16 policjantów. Każdy z nich prowadził miesięcznie zaledwie dziesięć spraw. Władze policji uzasadniają, że policjanci dochodzeniowi mają nawet po 60 skomplikowanych postępowań, a zarabiają tyle samo co inni. Między innymi z takich powodów wykroczeniowcy będą przenoszeni do drogówki.

Gdy jeszcze fotoradary podlegały policji, to wydziały wykroczeń miały pełne ręce roboty. W ubiegłym roku przejęła je Inspekcja Transportu Drogowego, a policjanci zajmowali się tylko wideoradarami i kierowcami, którzy źle zaparkowali i się do tego nie przyznawali.

W lutym w drogówce zlikwidowane zostaną wydziały wykroczeń, a policjanci przejdą do służby na drogach. Jeśli zmiany przyniosą oczekiwane efekty zostaną wprowadzone na terenie całej Polski.

autor: Marcin Młynarczyk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: