SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Szykuje się powrót Opla GT? General Motors podobno pracuje nad następcą

Szykuje się powrót Opla GT? General Motors podobno pracuje nad następcą

09.10.2015, godz. 11:41
Opel GT
Opel GT foto: Opel

Opel po kolei odmładza swoje samochody i odświeża wizerunek palety modelowej. Najnowszym produktem jest Astra wyznaczająca kierunek stylistyczny, testy przechodzi już nowa Insignia, a z najnowszych wieści wynika, że szykuje się powrót sportowego Opla GT.

Produkowany przez zaledwie trzy lata ostatni Opel GT (lata 2007-2009), był 2-osobwym roadsterem z mocnym benzynowym 260-konnym silnikiem, napędzającym koła tylne. Po zaprzestaniu wytwarzania tego auta, Opel do dziś nie ma w swoim portfolio typowego sportowego pojazdu. Plotki głoszą jednak, że fakt ten ma się zmienić w najbliższych latach.

Zobacz: TEST nowy Opel Astra K: wyczekiwana kuracja odchudzająca

Opel dwa lata temu zaprezentował światu koncepcyjny model Monza. Niektóre elementy stylistyczne z tego projektu przełożono na najnowszą Astrę. Być może nowa odsłona GT będzie miała wiele wspólnego właśnie z tym studyjnym samochodem. Na razie jednak wszystko jest trzymane w tajemnicy i trudno powiedzieć jaki będzie nowy Opel GT. Pewne jest, że świetnie radząca sobie na rynku niemiecka firma potrzebuje takiego pojazdu, choćby dla samego wizerunku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: