SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Tak jedzie pijak z dawką 2,5 promila! Nietrzeźwego kierowcę ujęli obywatele - WIDEO

Tak jedzie pijak z dawką 2,5 promila! Nietrzeźwego kierowcę ujęli obywatele - WIDEO

17.05.2014, godz. 22:22
pijany kierowca
foto: YouTube

Obywatelska postawa młodych osób z miejscowości Sampolno, nie pozwoliła aby pijakowi jazda pod wpływem alkoholu uszła na sucho. Czterech kolegów najpierw sfilmowało pijacki rajd Volkswagena Golfa, a gdy jego jazda zakończyła się w rowie, młodzi mężczyźni zatrzymali kierowcę.

Mężczyźni w wieku od 18 do 25 lat, w dniu 13 maja jechali z Sompolna do Wierzbinka. Gdy zauważyli, że z kierowcą jadącego przed nimi Golfa jest coś nie tak, nagrali telefonem komórkowym jego poczynania. Gdy osobowy samochód wpadł w poślizg i zatrzymał się w rowie, przy okazji zahaczając latarnię uliczną, młodzi ludzi zatrzymali się, by udzielić kierowcy pomocy.

Zobacz też: Pijana studentka przejechała się Monciakiem w Sopocie - WIDEO

Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany. Mężczyźni natychmiast wezwali policję. Gdy pijak chciał się z nimi dogadać, przetrzymali go do przyjazdu policyjnego patrolu. Badanie trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu. Po upływie półtorej godziny przy powtórnym badaniu alkomat wykazał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy grożą 2 lata więzienia i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: