SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Taki jest Maluch dla Toma Hanksa. Pełna renowacja i wnętrze od Carlex Design

Taki jest Maluch dla Toma Hanksa. Pełna renowacja i wnętrze od Carlex Design

13.07.2017, godz. 15:26
Fiat 126p dla Toma Hanksa z wnętrzem Carlex Design
Fiat 126p dla Toma Hanksa z wnętrzem Carlex Design foto: Carlex Design

Mieszkańcy Bielska-Białej ufundowali hollywoodzkiemu aktorowi Tomowi Hanksowi Fiata 126p. Auto zostanie wysłane samolotem do USA, a gwiazdor kina w podziękowaniu za tak niesamowity prezent przekaże pieniądze na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Maluch dla Hanksa to nie byle jaki egzemplarz - model ten został wyprodukowany 43 lata temu i przeszedł kompletną renowację.

Stary Fiat 126p, który kosztował 8,5 tys. zł, został w styczniu 2017 r. nabyty w Suwałkach i przez kilka miesięcy przechodził gruntowny remont. Pojazd trafił najpierw do mechaników z BB Oldtimer Garage, a następnie w ręce specjalistów od nadawania wnętrzom aut unikatowego stylu. Światowej sławy polska firma Carlex Design z siedzibą w Bielsku-Białej obszyła elementy kabiny materiałami najwyższej jakości.

Przy okazji w Maluchu znalazły się m.in. zastosowane na niektórych włącznikach klawisze z maszyny do pisania, których pasjonatem jest Hanks. Fiacik dzięki przeróbkom nabrał nieco ekskluzywnego charakteru oraz dostał aplikacje nawiązujące do Bielska-Białej. Logo miasta umieszczone zostało na drążku zmiany biegów, a na tarczę prędkościomierza trafiła wypisana dedykacja.

Sprawdź: Zmotoryzował Polskę - 44 lata temu ruszyła produkcja Malucha

Samochód na przełomie września i października ma zostać przetransportowany do Stanów Zjednoczonych. Pomoc w transporcie zadeklarowały Polskie Linie Lotnicze Lot. Oficjalna prezentacja "Malucha dla Toma Hanksa" odbyła się w centrum handlowym Gemini w Bielsku-Białej. Impreza przyciągnęła setki mieszkańców miasta i zbiegła się w czasie z 61. urodzinami aktora. Bielszczanie odśpiewali Hanksowi "Sto lat".

Aktorowi prezent bardzo przypadł do gustu. Hanks oficjalnie podziękował, publikując nagranie w sieci. Powiedział, że jest szczęściarzem i nie może się doczekać aż siądzie za kołkiem Fiata 126p. Na końcu nagrania wykrzyknął po polsku słowo "Fantastycznie!".

.
WIDEO - tak powstawało wnętrze słynnego Malucha
.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: