SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Takie auta kupują Polacy – sprawdź jakie modele są najpopularniejsze

Takie auta kupują Polacy – sprawdź jakie modele są najpopularniejsze

12.09.2016, godz. 10:53
Miejsce 7. Skoda Octavia - w czerwcu zarejestrowano 242 eg­zem­pla­rze
foto:

Rynek motoryzacyjny rośnie jak na drożdżach. W samym sierpniu zarejestrowano 33 735 pojazdów do DMC 3,5 tony, czyli prawie 25% więcej niż rok temu. Prognozy na kolejne miesiące są równie optymistyczne. Przyglądamy się jakie samochody najczęściej wyjeżdżają z polskich salonów.

Jak podaje SAMAR, najczęściej wybieraną marką w ubiegłym miesiącu była Skoda (+30,9% w stosunku do sierpnia 2015) z modelem Octavia, drugie miejsce zajęła inna marka grupy VAG – Volkswagen (+24,38%) dzięki Golfowi. Trzecie miejsce przypadło Toyocie (+5,77%), której Yaris cieszy się dużą popularnością. Czwarte miejsce, głównie dzięki świetnie sprzedającej się Astrze, zajął Opel (+27,81%).

Jednak patrząc na rynek z perspektywy ośmiu miesięcy, sytuacja wygląda nieco inaczej. Oczywiście dalej bryluje Skoda, na drugim miejscu znajdziemy Toyotę, trzeci uplasował się Volkswagen. Dalsze miejsca przypadły Oplowi, Fordowi, Renault, Kii, Dacii, Hyundaiowi i Nissanowi, który to jako jedyny z tej listy sprzedał mniej samochodów niż w analogicznym okresie w 2015 roku. Może to być spowodowane brakami nowości w ofercie - hit segmentu SUV-ów, Qashqai, jest już z nami trochę na rynku.

Przeczytaj też: Skoda Octavia świętuje! 20 lat czeskiego bestsellera

Sytuacja wygląda dobrze również w tzw. segmencie premium. Porównując wyniki z sierpniem 2015 roku, wzrost wyniósł aż 42,05% - sprzedano 3770 pojazdów.

W skali roku, najpopularniejsza jest oczywiście „wielka trójka”, kolejno BMW, Mercedes oraz Audi.  Warto zwrócić uwagę na zdumiewający wzrost sprzedaży Jaguarów – do końca lipca nowych właścicieli znalazło 356 pojazdów. Patrząc jednak na modele, okaże się, że najpopularniejsze jest obecne na rynku od ładnych kilku lat Volvo V60.

Od początku tego roku można zauważyć również poruszenie w segmencie aut luksusowych. Najpopularniejsze okazuje się Maserati (43 sztuki), a to dzięki wprowadzeniu modelu Levante. Kolejne miejsca to Ferrari (20 egzemplarzy) oraz Rolls-Royce (10 limuzyn).

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: