SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Tatra wróci na rynek samochodów osobowych?

Tatra wróci na rynek samochodów osobowych?

27.12.2016, godz. 13:53
Tatra 603
foto: SHUTTERSTOCK

Legendarna czeska firma motoryzacyjna, Tatra, planuje powrót do segmentu aut osobowych. Ostateczna decyzja zostanie podjęta w przyszłym roku.

Firma Tatra obecnie zajmuje się produkcją specjalistycznego ciężkiego sprzętu oraz ciężarówek. Już niedługo dowiemy się, czy portfolio tej marki poszerzy się o modele osobowe. Źródła związane z fabryką informują, że plan obejmuje wykorzystanie nowoczesnej platformy, lecz pod względem stylistyki pojazdy mocno będą odwoływać się do klasycznych pojazdów. Takie rozwiązanie nie byłoby niczym zaskakującym, bowiem prawa do starych projektów wciąż należą do Czechów. Na pierwszy ogień (a raczej na linię montażową) trafiłoby nowe wcielenie modelu T87 lub T600.

Zobacz też: Renault wskrzesza markę Alpine

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zamiast skupiać się na projekcie unikalnej płyty podłogowej, Tatra nawiąże współpracę z dużym koncernem. Tylko czy wciąż będzie to auto zasługujące na miano prawdziwej Tatry? To samochody kojarzone przecież z dużym silnikiem V8 umieszczonym... z tyłu pojazdu.

17-letnia nieobecność na rynku samochodów osobowych może wydawać się gigantycznym problemem, jednak Tatra ma przecież wyspecjalizowanych pracowników, dział rozwoju i znaną na całym świecie renomę. Tym bardziej, że współpraca z gigantem motoryzacyjnym już raz wyszła Czechom na dobre...

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: