SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ten motocykl wygląda jak ślimak! Jeździłbyś czymś takim?

Ten motocykl wygląda jak ślimak! Jeździłbyś czymś takim?

16.04.2014, godz. 12:23
Johammer J1 - elektryczny motocykl
foto: johammer.com

Niektórym przypomina wielkiego ślimaka, a innym kraba lub mrówkę. To jednak wcale nie przerośnięty mięczak, ani owad, a mechaniczny jednoślad z nietypową karoserią. Ten dziwny motocykl napędzany energią elektryczną stworzyła austriacka firma Hammerschmid.

Nazwa tej osobliwej maszyny to Johammer J1. Design ma być połączeniem nowoczesnego stylu z jak najlepszymi właściwościami aerodynamicznymi. Przyglądając się maszynie można mieć jednak wrażenie, że jego projektanci zaczerpnęli sporo inspiracji ze świata zwierząt. Obudowa wygląda jak skorupa albo wielki odwłok, a lusterka wychodzą z karoserii niczym czułki. Próżno szukać w jednośladzie wskaźników w tradycyjnym miejscu, bo te w Johammerze J1 zainstalowano w lusterkach, a każdy z nich ma wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala.

Przeczytaj też: Renault Twizy - TEST elektrycznego wozidełka - ZDJĘCIA

Do napędu wykorzystano silnik elektryczny, zintegrowany z tylnym kołem. Energię zapewnia bateria litowo-jonowa, do wyboru o pojemności 8,3 kWh lub 12,7 kWh. Zasięg maszyny w wersji a akumulatorem 8,3 kWh wynosi około 150 km, a w odmianie z baterią 12,7 kWh zasięg rośnie do 200 km. Ładowanie akumulatorów trwa w zależności od wersji od 2,5 godz. do 3,5 godz. Maksymalna prędkość z jaką da się pojechać to 120 km/h.

Ile kosztuje taki cudak? Na Johammera J1 trzeba wydać minimum 31 tys. dol., czyli około 95 tys. zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: