SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Terenówki, pick-upy, quady i łodzie - świąteczne prezenty dla wielkopolskiej Policji

Terenówki, pick-upy, quady i łodzie - świąteczne prezenty dla wielkopolskiej Policji

26.12.2015, godz. 12:12
Nowy sprzęt dla wielkopolskiej policji
Nowy sprzęt dla wielkopolskiej policji foto: policja.pl

Kilkanaście jednostek policji z województwa wielkopolskiego otrzymało świąteczne prezenty. Na parkingi komend trafiły nowe samochody terenowe oraz specjalistyczny sprzęt służący zapobieganiu i likwidacji skutków klęsk żywiołowych i poważnych awarii środowiskowych.

Na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w dniu 23 grudnia odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego sprzętu wielkopolskiej Policji. W 2015 roku w ramach dwóch projektów współfinansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Policja z Wielkopolski otrzymała 25 samochodów osobowo-terenowych, 2 furgony, 5 łodzi płaskodennych z przyczepami oraz 2 quady.

Zobacz też: Lubelski garnizon Policji dostał 33 nowe radiowozy

Pojazdy trafią do 16 komend miejskich i powiatowych garnizonu wielkopolskiego oraz komórek organizacyjnych KWP w Poznaniu. Policjanci otrzymali także specjalistyczny pneumatyczny namiot z nagrzewnicą, agregatem i innym wyposażeniem do długotrwałych działań w terenie. Podczas uroczystości nowy sprzęt poświęcił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Metropolita Poznański abp. Stanisław Gądecki.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: