SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Tesla pracuje nad elektrycznym TIR-em!

Tesla pracuje nad elektrycznym TIR-em!

04.05.2017, godz. 15:19
Ciężarówka Tesli
Ciężarówka Tesli foto: Tesla

Jeszcze nie zobaczyliśmy zapowiadanego, osobowego modelu 3, a już dowiadujemy się o kolejnych projektach Tesli. Firma Elona Muska pracuje teraz nad elektrycznym ciągnikiem siodłowym!

Jak się okazuje, prace nad ciągnikiem wykorzystującym energię elektryczną są już na bardzo zaawansowanym poziomie. Choć niewiele możemy powiedzieć o stylistyce – zaprezentowano tylko powyższe zdjęcie ujawniające stosunkowo niewiele – pewne detale są już znane.

Zobacz też: Tesla X z fikuśnymi drzwiami jest śmiertelną pułapką?

Ciężarowy pojazd Tesli wykorzystuje do napędu kilka silników elektrycznych z najmniejszego modelu 3. Jak twierdzą osoby związane z marką, sam projekt nie był wyjątkowo skomplikowany, bowiem skupiono się na maksymalnym wykorzystaniu dostępnych już części.

Co więcej, Elon Musk jeździł już pierwszym prototypem. Jak stwierdził, prowadzi się zupełnie jak samochód sportowy.

Pisaliśmy o: Świetny początek roku dla Tesli

Na razie nie wiadomo jak zostanie rozwiązany problem baterii, jednak przepisy dotyczące samochodów ciężarowych są zupełnie inne niż te obowiązujące w przypadku osobówek. Elon Musk twierdzi, że chce przyciągnąć klientów niskim kosztem przejazdu jednego kilometra.

Ciężarówka zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku. Nie wiadomo kiedy trafi do masowej produkcji – na chwilę obecną Tesla walczy z wdrożeniem w życie montażu kompaktowego modelu 3.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: