SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news To pierwsza taka opona! Kształt kuli ma być rewolucją

To pierwsza taka opona! Kształt kuli ma być rewolucją

19.01.2017, godz. 10:26
opona Goodyear Eagle-360
opona Goodyear Eagle-360 foto: Goodyear
Pojazdy autonomiczne wydają się być nieuniknioną przyszłością. Inżynierowie i projektanci starają się znaleźć najbardziej wydajne i najbezpieczniejsze rozwiązania technologiczne dla samoprowadzących się aut. Firma Goodyear z myślą o takich maszynach opracowała oponę Eagle-360 w kształcie kuli. To innowacyjne rozwiązanie ma być inspiracją do nieszablonowego myślenia o autonomii.

Goodyear Eagle-360 to sferyczna opona wyprodukowana za pomocą techniki druku trójwymiarowego. Ten koncepcyjny produkt jest próbą odpowiedzi firmy na wyzwania przyszłej mobilności i stanowi inspirujące rozwiązanie dla dalszej przyszłości, gdy autonomiczne pojazdy wejdą do powszechnego użytku.

Przeczytaj: Dębica pod skrzydłami Goodyear już od 20 lat

Wyjątkowy kształt opony pozwala zwiększyć bezpieczeństwo i manewrowość pojazdów na miarę potrzeb prężnie rozwijanej autonomicznej motoryzacji. Aktywna technologia pozwala oponie poruszać się w wybranym kierunku, co ogranicza poślizg na potencjalnie niebezpiecznych nawierzchniach, takich jak czarny lód, czy podczas omijania przeszkód. A co ze sposobem mocowania takiej opony? Pomoże w tym technologia lewitacji magnetycznej!

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: