SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news To trzeba zobaczyć! Efektowne drifty Kena Blocka po Londynie - WIDEO

To trzeba zobaczyć! Efektowne drifty Kena Blocka po Londynie - WIDEO

10.12.2016, godz. 15:56

Ken Block znany z umiejętnego balansowania na krawędzi, jakiś czas temu widowiskowo zdarł kilkanaście kompletów opon na ulicach Londynu. Zrobił to na potrzeby programu "Top Gear" w specjalnie zmodyfikowanym Fordzie Mustangu z 1965 roku. Wszystko zostało dobrze wyreżyserowane i jeszcze lepiej nakręcone. To trzeba zobaczyć!

W jednym z odcinków 23. serii motoryzacyjnego show "Top Gear" Matt LeBlanc postanowił zaprosić na wycieczkę po Londynie kierowcę Kena Blocka. Rajdowiec przyjął zaproszenie, ale pod warunkiem, że zwiedzanie odbywać się będzie z wnętrza Hoonicorna (tak nazwano zmodyfikowanego Forda Mustanga). Prowadzący program zasiadł więc grzecznie w kubełkowym fotelu pasażera i dał się przewieźć po angielskiej stolicy w towarzystwie kłębów dymu i ryku silnika. Producenci "Top Gear" przygotowali pełną wersję wideo z tego przejazdu i opublikowali w serwisie YouTube.

Zobacz też: Gymkhana 9: Ken Block daje popis w Fordzie Focusie RS

Czarny, niski i bardzo szeroki Mustang posiada pod maską silnik V8 produkcji Roush Yates o pojemności 6.7 litra. Generowana moc 845 KM i 975 Nm jest przekazywana na wszystkie cztery koła poprzez napęd produkcji Sadev. Za sprawą zaawansowanej mechaniki i potężnej mocy zdzieranie gum w tym wyczynowym samochodzie przychodzi z niesamowitą łatwością.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: