SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Top Gear Live: Gwiazdorski cyrk na kółkach na Narodowym

Top Gear Live: Gwiazdorski cyrk na kółkach na Narodowym

20.09.2013, godz. 13:35
Top Gear Live Stadion Narodowy
foto:

Już w najbliższą sobotę (21 września 2013 r.) na Stadionie Narodowym w Warszawie, po raz pierwszy w historii zagości Top Gear Live. Impreza prowadzona przez najbardziej znanych brytyjskich prezenterów motoryzacyjnych (Jeremiego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya) zgromadzi dziesiątki tysięcy widzów. Wszystko wskazuje na to, że będzie naprawdę gorąco. Dlaczego warto tam być?

O imprezie

Top Gear Live to specyficzna impreza motoryzacyjna, w trakcie której widzowie mogą zobaczyć wiele egzotycznych aut z całego świata, umiejętności kaskaderów, zdolności ekstremalnych maszyn, a także ujrzeć na żywo swoich ulubionych prezenterów motoryzacyjnych - Jeremiego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya. Dzięki ich specyficznemu poczuciu humoru nikt nie będzie się nudził. Poprzednie edycje wyjątkowego show odbywały się m.in. w RPA i Australii. Top Gear Live zawita do Polski po raz pierwszy, jednak już teraz mówi się, że będzie to największa z dotychczasowych edycji - wszystkie bilety zostały już dawno wyprzedane, a zainteresowanie wydarzeniem przerosło oczekiwania samych organizatorów.

Warto zaznaczyć, iż Top Gear Live NIE JEST nagraniem programu telewizyjnego Top Gear, a jedynie "motoryzacyjnym cyrkiem", gdzie widzowie mogą obejrzeć unikatowe show. Jedynymi elementami łączącymi imprezę z popularnym brytyjskim programem, są prezenterzy i nietuzinkowe podejście do motoryzacji.

Słynni prezenterzy

Imprezę poprowadzą: Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May. Ta trójka jest dobrze znana fanom programu telewizyjnego Top Gear, gdzie testują najwspanialsze maszyny na ziemi, przeprowadzają niecodzienne porównania aut, przemierzają świat w poszukiwaniu najlepszych dróg, a także rozbrajają widzów typowo brytyjskim poczuciem humoru. Każdy z nich ma swoje wady i zalety: Clarkson ma zawsze rację (według jego mniemania) i każdą trudność chce rozwiązać za pomocą młotka, Hammond "Chomik" kocha amerykańskie muscle cars i ma słabość do motocykli, natomiast May "Kapitan Snuja" rozumie czym jest moment obrotowy i potrafi przegrać każdy wyścig. To właśnie dzięki nim Top Gear jest najczęściej oglądanym programem dotyczącym aut, a z każdą emisją nowego odcinka na całym świecie przed telewizorami zasiadają setki milionów widzów.

Atrakcje na Top Gear Live

Na uczestników warszawskiego Top Gear Live czeka cała masa atrakcji. Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. zawody motoryzacyjne w curlingu, pokazy freestyle’owe na motocyklach, pokazy driftu, pokazy wyścigowe samochodów Nascar, auta startujące w wyścigowej serii Porsche Supercup, a szczęśliwcy którzy zdobyli wejściówkę na Pit Party, będą mogli odwiedzić także 12 stref motoryzacyjnych, na których będzie wystawionych ponad 300 maszyn. Widowisko zostanie zwieńczone meczem samochodowego futbolu pomiędzy reprezentacją Polski (kapitanem będzie James May) i Anglii (na czele drużyny stanie Richard Hammond) - sędzią będzie sam Jeremy Clarkson, więc można się spodziewać iż niektóre werdykty będą bardzo kontrowersyjne.

Informacje dodatkowe

Na terenie imprezy będzie obowiązywał zakaz wnoszenia aparatów oraz robienia zdjęć z lampą błyskową. Osoby które będą starały się wnieść na teren imprezy aparat fotograficzny z wymiennym zestawem optycznym lub kamerę wideo, będą musiały liczyć się z koniecznością przekazania przedmiotów w depozyt, którego koszt wynosi 50 PLN (koszt nie podlega zwrotowi). Nie można także wnosić jedzenia i napojów. Osoby, które wejdą na Pit Party, mogą opuścić teren imprezy tylko do godz. 18.00 - przy wyjściu między godz. 15.30 a 18.00 osoby opuszczające teren imprezy przez bramę nr 4 otrzymają od ochrony pieczątkę na bilecie oraz ręce i na podstawie tego będą mogły wejść z powrotem na teren imprezy. Osoby, które opuszczą teren Stadionu po godz. 18.00 nie zostaną wpuszczone ponownie na teren imprezy. Organizator zaleca także wzięcie zatyczek do uszu oraz korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.

Harmonogram imprezy

- 15.30 – 18.00 Pit Party (wejście tylko do 17.30 - dla posiadaczy biletu ze specjalną wejściówką)
- 18.30 – Otwarcie bram
- 19.00 – Pre show
- 20.00 – VERVA Street Racing
- 21.00 - Top Gear Live

Źródło: Verva Street Racing
autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: