SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Słynny tor Nurburgring sprzedany! Kupił go niemiecki ADAC

Słynny tor Nurburgring sprzedany! Kupił go niemiecki ADAC

19.11.2013, godz. 09:45
Tor Nurburgring
foto:

Słynny tor wyścigowy Nurburgring od kilku lat borykał się z problemami finansowymi, a nieudolne zarządzanie sprawiło, że nie tak dawno obiekt stał na krawędzi bankructwa. Nie pomogło nawet wybudowanie kompleksu rozrywkowo-wypoczynkowego. Teraz Nurburgring trafił w ręce nowego właściciela, którym został niemiecki automobilklub ADAC.

Problemy finansowe legendarnego toru sprawiły, że nastąpiła konieczność szukania nowego właściciela. Mówiło się o tym, że może go przejąć któryś z producentów aut, a niektóre plotki twierdziły, że może on wpaść w ręce Berniego Ecclestone'a.

Czas zweryfikował jednak informacje i okazało się, że nowym właścicielem Nurburgringu stał się niemiecki automobilklub ADAC, którzy zrzesza kilka milionów kierowców oraz promuje rozwój bezpiecznych aut. Co ciekawe, wyścigowy obiekt miał długi w wysokości około 400 milionów euro, przez co widmo zamknięcia toru było bardzo realne.

Zobacz: Alfa Romeo 4C najszybsza wśród aut do mocy 250 KM na Nurburgring

Pierwsze informacje donoszą, że ADAC przejął tzw. krótki Nurburgring, na którym organizowane są chociażby wyścigi Grand Prix Niemiec Formuły 1, oraz słynną "Północną Pętlę" (Nordschleife), na której to producenci lubią testować swoje auta.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: