SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Tor Nurburgring ma nowego właściciela. Został sprzedany za przeszło 100 mln euro!

Tor Nurburgring ma nowego właściciela. Został sprzedany za przeszło 100 mln euro!

13.03.2014, godz. 17:22
Tor Nurburgring
foto: BMW official blog

Od kilku lat włodarze niemieckiego toru Nurburgring mieli problem z odpowiednim zarządzaniem tym legendarnym miejscem, przez co obiekt został mocno zadłużony. Konsekwencją tego było w końcu ogłoszenie upadłości. Wygląda jednak na to, że jest nadzieja - słynny "Ring" znalazł nowego właściciela, który ma zażegnać kryzysową sytuację.

Przypomnijmy, że bankructwo toru zostało oficjalnie ogłoszone w 2012 roku. Świeżym nabywcą jest firma Capricorn z Dusseldorfu. Według podanych informacji, jest to przedsiębiorstwo, które ma swoje korzenie w sportach motorowych. Aby doszło do transakcji, nowy zarządca musiał wyłożyć przeszło 100 milionów euro, z czego jedna czwarta ma być zainwestowana w rozwój obiektu.

Przeczytaj też: Porsche 918 Spyder jeszcze szybsze niż wcześniej!

Jeden z przedstawicieli firmy Capricorn stwierdził: "Dla mnie, jako entuzjasty sportów motorowych, Nurburgring był pasją. Dostrzegliśmy ogromny potencjał w tym miejscu i chciałbym zoptymalizować istniejące struktury, ale przede wszystkim zrealizować wizję technologicznego centrum przemysłu samochodowego."

W ramach transakcji przedsiębiorstwo zyskało prawa do toru, a także do wesołego miasteczka z kolejką górską Ring°racer. Według zapowiedzi, park rozrywki ma zostać zlikwidowany przynajmniej częściowo. Tor Nurburgring obecnie na zmianę w torem Hockenheim organizuje wyścigi GP Formuły 1 (Nurburgring lata nieparzyste, Hockenheim lata parzyste).

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: