SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Toyota Auris Hybrid hitem sprzedaży w Polsce: lepiej sprzedaje się niż diesel!

Toyota Auris Hybrid hitem sprzedaży w Polsce: lepiej sprzedaje się niż diesel!

20.03.2015, godz. 16:17
Toyota Auris Hybrid
foto: zdjęcia własne

Toyota Motor Poland pochwaliła się, że w pierwszych dwóch miesiącach 2015 roku, sprzedaż Aurisa z napędem hybrydowym była wyższa niż sprzedaż z tradycyjnym napędem wysokoprężnym. Ze statystyk wynika, że co czwarty kompakt Toyoty sprzedany w 2015 roku jest hybrydą.

Duża w tym zasługa tzw. zakupów flotowych. Małe i średnie firmy coraz chętniej sięgają po pojazdy hybrydowe. Wzrosty zanotowano również pośród klientów indywidualnych. W porównaniu do 2014 roku, gdzie co piąty sprzedawany Auris był hybrydą, przez pierwsze dwa miesiące 2015 był już co czwarty. Z statystyk firmowych wynika, że Aurisów Hybrid zarejestrowanych zostało 298 egzemplarzy, a wysokoprężnych 287.

Nie przegap: TEST Toyota Auris Touring Sports vs. Honda Civic Tourer: porównanie japońskich kombi

Również pośród klientów indywidualnych Toyota Auris Hybrid ma coraz większe powodzenie. Wszystko wskazuje na to, że w marcu sprzedaż ekologicznej odmiany, będzie większa niż pojazdów z klasycznym napędem benzynowym i wysokoprężnym. Warto podkreślić, że japoński producent posiada w swojej ofercie 6 pojazdów hybrydowych, a w całym 2015 roku liczba zamówień na pojazdy ekologiczne zbliża się do 1000 egzemplarzy.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: