SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Toyota będzie produkowała nowy silnik w Polsce! Powstanie 400 nowych miejsc pracy

Toyota będzie produkowała nowy silnik w Polsce! Powstanie 400 nowych miejsc pracy

12.06.2014, godz. 14:07
Fabryka silników Toyoty
foto: toyota

Mamy bardzo dobrą wiadomość - Toyota zainwestuje w Polsce 123 miliony złotych, które zostaną przeznaczone na rozwój zakładów w Wałbrzychu. W związku uruchomieniem produkcji nowego silnika, powstanie wiele nowych miejsc pracy.

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) w Wałbrzychu rozpoczęła właśnie produkcję nowej jednostki napędowej, która będzie montowana w debiutującej drugiej generacji modelu Aygo. W związku z tym, zakłady przewidują wzrost zatrudnienia do października tego roku o blisko 400 nowych miejsc pracy. Chodzi przede wszystkim o uruchomienie dodatkowej, trzeciej zmiany.

Przeczytaj też: Nowa Toyota Aygo w Polsce. Maluch z ceną od 33 900 zł jest tańszy od poprzednika

W związku z uruchomieniem produkcji nowego 1.0-litrowego silnika, przebudowano wiele linii na hali silników, kuźni i odlewni. Ponadto uruchomiona została całkowicie nowa linia produkcji wałka rozrządu. Przypomnijmy, że do tej pory w Wałbrzychu produkowany był 1-litrowy silnik VVT-i, który otrzymał w latach 2007-2011 cztery raz z rzędu prestiżowy tytuł "Silnika Roku" (Engine of the Year).

Toyota w Wałbrzychu produkuje też skrzynie manualne do modeli Aygo, Yaris, Auris, Corolla, Verso i Avensis. Zdolności produkcyjne zakładu wynoszą w ciągu roku 371 tysięcy silników oraz 720 tysięcy skrzyń biegów. Wałbrzyskie zakłady są największą fabryką Toyoty poza Japonią. Pracuje w nich aktualnie 1600 stałych pracowników.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: