SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Toyota GT86 dostanie silnik Skyactiv i układ KERS?

Toyota GT86 dostanie silnik Skyactiv i układ KERS?

07.08.2015, godz. 09:41
Toyota GT86
Toyota GT86 foto: zdjęcia własne

Toyota GT86 występująca tylko z jedną wolnossącą jednostką napędową, ma szanse na otrzymanie nowego silnika. Najnowsze informacje donoszą, że w niedużym japońskim coupe może znaleźć się jednostka stworzona w technologii Skyactiv oraz układ odzyskiwania energii z hamowania (KERS).

Plotki głoszą, że Toyota GT86 może zostać częściową hybrydą. W maju tego roku Toyota i Mazda ogłosiły rozpoczęcie współpracy w zakresie rozwoju produktów i technologii. Teraz australijski portal motoring.com.au, powołując się na swoich japońskich informatorów donosi, że Toyota pracuje nad nowym silnikiem 1.5 litra w technologii Skyactiv. Taka jednostka o mocy 131 KM napędza nową Mazdę MX-5.

Sprawdź: TEST Toyota GT86 2.0 Boxer TRD: w małym ciele wielki duch

Silnik Toyoty GT86 miałby rozwijać moc 190 KM, a dodatkowo byłby wzmocniony systemem odzyskiwania energii z hamowania (KERS), który mógłby dostarczyć dodatkowych kilkadziesiąt koni. Dzięki temu samochód byłby dynamiczniejszy od obecnej wersji o mocy 200 KM, a jednocześnie osiągałby mniejsze spalanie. Cena auta pozostałaby na obecnym poziomie.

Producent na razie nie potwierdza tych informacji.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: